@Centracja: Taka ciekawostka, z dziewięciu zacytowanych tam źródeł najnowsze pochodziło z 2009 roku, ale dotyczyło badań z 1990-2001. Była też praca z 2002, większość z lat 90 zeszłego stulecia, a dwie aż z lat 70. 20 lat temu sytuacja gejów w USA (stamtąd to badanie) była gorsza niż obecnie w Polsce. Dla przypomnienia, pierwszym krajem, który wprowadził równość małżeńską, była Holandia – nastąpiło to dopiero w 2001 roku. Dania wprowadziła równość małżeńską dopiero w 2012 roku, 11 lat po zakończeniu duńskiego badania. Zaś wspomniana w cytowanym wyżej fragmencie homofobicznego paszkwilu Szwecja dopiero w 2009.
Ciekawie więc wygląda centralna teza tego artykułu, że nie ma związku między wysokim współczynnikiem samobójstw, a homofobią, bo kraje “przyjazne LGBT” też mają wyższy współczynnik samobójstw, mimo, że wszystkie cytowane badania dotyczą czasów, gdy żaden z tych krajów nie był szczególnie “przyjazny”.
Homofobiczny paszkwil z homoseksualizm.edu.pl z jakiegoś powodu pomija też nowszą literaturę przedmiotu. A ta mówi wyraźnie: stygmatyzacja jest jedną z ważniejszych przyczyn problemów dotykających osoby LGBT. Przykładowo w USA zaobserwowano, że młodzież uczęszczająca do szkół w hrabstwach, w których są obecne programy antydyskryminacyjne, chroniące przez prześladowaniem na gruncie orientacji seksualnej, raportują próby samobójcze dwa razy rzadziej, niż młodzież z hrabstw, gdzie brak takich programów. Innym przykładem są wspomniane niżej badania z uniwersytetu w Montrealu.
Artykuł z homoseksualizm.edu.pl jest bezwartościową agitką, która nie cytuje żadnego artykułu dowodzącego, że dyskryminacja nie ma wpływu na częstość prób samobójczych, oraz świadomie pomija nowsze
prace, które tego dowodzą.